/>Djavolja varos
Dobrodošli na forum o misterijama!
Ukoliko još uvek niste registrovani, učinite to što pre i udjite u svet misterija !
Dobrodošli na forum o misterijama!
Ukoliko još uvek niste registrovani, učinite to što pre i udjite u svet misterija !



 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Djavolja varos

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Lady of Shadows
Novajlija
Novajlija
Lady of Shadows


Broj poruka : 18
Points : 260
Reputacija : 0
Datum upisa : 10.10.2012

Djavolja varos Empty
PočaljiNaslov: Djavolja varos   Djavolja varos Icon_minitimeSre Okt 10, 2012 2:26 pm

Čudno izvajane a još čudnije poređane zemljane figure, divljina erozivne čelenke, voda čudnoga ukusa i mirisa, mistika i tajanstvenost koju stvaraju zvučni efekti dok duva vetar uticali su na maštu lokalnog stanovništva da lokalitetu da naziv „davolja Varoš“, a sve ove čudne prirodne pojave objašnjava legendama koje je vekovima izmišljao. O „davoljoj Varoši“ postoje mnoge legende od kojih izdvajamo nekoliko.

Po prvoj legendi, nekada davno ovde su živeli skromni, mirni svojoj veri privrženi stanovnici. To je smetalo đavolu pa im je on spremio „đavolju vodu“ da zaborave na rodbinske odnose. Pošto su pili tu vodu, omamljeni meštani reše da venčaju brata i sestru. Đavolji plan je pokušala da spreči vila, koja prema legendi i dan-danas drži pod svojom zaštitom ovaj kraj. Vila nije uspela da urazumi svatove, i oni krenuše sa mladencima ka crkvi na venčanje. Ona se onda poče moliti Bogu da na neki način spreči rodoskrnavljenje. Bog usliši njenu molbu, spoji nebo sa zemljom, dunu jak, hladan vetar i okameni svatove sa mladencima.

Po drugoj legendi, zemljane figure predstavljaju okamenjene đavole koje su neki ljudi dugo nosili na svojim leđima, donoseći im zlo i nevolje, a njih su se otarasili prenoćivši jednu noć pored crkvišta Sv. Petke, koje se nalazi u neposrednoj blizini zemljanih figura.

Djavolja varos 5043563233_4d598bef89


Poslednji izmenio Lady of Shadows dana Čet Okt 11, 2012 9:46 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Anonimni Cofi
Expert za misterije
Expert za misterije
Anonimni Cofi


Broj poruka : 120
Points : 535
Reputacija : -10
Datum upisa : 20.09.2012
Godina : 25
Lokacija : Mlecni put, Suncev sistem, Zemlja
Hobiji : Sve
Raspoloženje : Ovakvo

Djavolja varos Empty
PočaljiNaslov: Re: Djavolja varos   Djavolja varos Icon_minitimeČet Okt 11, 2012 1:40 am

Mogla bi da stavis neku sliku da bude urednije usput ja se slazem sa 1. Legendom Wink
Nazad na vrh Ići dole
Leko11
Admin
Admin
Leko11


Broj poruka : 349
Points : 1594
Reputacija : 8
Datum upisa : 12.09.2012
Godina : 29
Lokacija : U Paralelnom univerzumu
Raspoloženje : Misteriozno

Djavolja varos Empty
PočaljiNaslov: Re: Djavolja varos   Djavolja varos Icon_minitimeČet Okt 11, 2012 7:59 am

Ti nemoj da je ispravljas jer nisi deo forum tima ima ko ce da joj kaze Wink
Inace, ja verujem u 2. legendu a takodje mislim i da djavolja varos treba da bude svetsko cudo.. farao
Nazad na vrh Ići dole
https://misterijeforum.serbianforum.info
Gospodin357
Expert za misterije
Expert za misterije
Gospodin357


Broj poruka : 115
Points : 817
Reputacija : 4
Datum upisa : 15.09.2012
Godina : 28
Lokacija : U Vucjoj Jami
Hobiji : Pljuvanje
Raspoloženje : Misteriozno

Djavolja varos Empty
PočaljiNaslov: Re: Djavolja varos   Djavolja varos Icon_minitimeČet Okt 11, 2012 8:25 am

po meni se u opste ne svidja ta prica o djavoloj varosi mislim da ne treba sad od toga praviti veliku famu tj.uzdisati ga na svetsko cudo ja milim da je to sam priroda uradila.
Nazad na vrh Ići dole
sabogi
Expert za misterije
Expert za misterije
sabogi


Broj poruka : 176
Points : 1122
Reputacija : 1
Datum upisa : 15.09.2012
Godina : 29
Lokacija : Prdoje
Hobiji : Pletenje Jastuka
Raspoloženje : Drugacije

Djavolja varos Empty
PočaljiNaslov: Re: Djavolja varos   Djavolja varos Icon_minitimeČet Okt 11, 2012 8:55 am

ja verujem u 1. legendu
Nazad na vrh Ići dole
Lady of Shadows
Novajlija
Novajlija
Lady of Shadows


Broj poruka : 18
Points : 260
Reputacija : 0
Datum upisa : 10.10.2012

Djavolja varos Empty
PočaljiNaslov: Re: Djavolja varos   Djavolja varos Icon_minitimeČet Okt 11, 2012 9:50 am

Gospodin357 ::
po meni se u opste ne svidja ta prica o djavoloj varosi mislim da ne treba sad od toga praviti veliku famu tj.uzdisati ga na svetsko cudo ja milim da je to sam priroda uradila.


Bas zato sto je "Djavolju varos" priroda stvorila uprkos raznim pricama, ona i treba da bude svetsko cudo! A to da li ti se svidja ili ne, tvoje licno pravo Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Anonimni Cofi
Expert za misterije
Expert za misterije
Anonimni Cofi


Broj poruka : 120
Points : 535
Reputacija : -10
Datum upisa : 20.09.2012
Godina : 25
Lokacija : Mlecni put, Suncev sistem, Zemlja
Hobiji : Sve
Raspoloženje : Ovakvo

Djavolja varos Empty
PočaljiNaslov: Re: Djavolja varos   Djavolja varos Icon_minitimePon Okt 15, 2012 7:14 pm

Naucnici su utvrdili da se kamenja dizu i spustaju u roku od 7 dana Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Djavolja varos Empty
PočaljiNaslov: Re: Djavolja varos   Djavolja varos Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Djavolja varos
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Misterije Sveta :: Misteriozne Gradjevine/Stare Civilizacije-
Skoči na: