/>Omiljeni Anime filmovi/anime serije?
Dobrodošli na forum o misterijama!
Ukoliko još uvek niste registrovani, učinite to što pre i udjite u svet misterija !
Dobrodošli na forum o misterijama!
Ukoliko još uvek niste registrovani, učinite to što pre i udjite u svet misterija !



 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Omiljeni Anime filmovi/anime serije?

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Dzoni
Admin
Admin
Dzoni


Broj poruka : 239
Points : 825
Reputacija : 3
Datum upisa : 19.09.2012
Lokacija : BG
Raspoloženje : :D

Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Empty
PočaljiNaslov: Omiljeni Anime filmovi/anime serije?   Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Icon_minitimeSub Sep 22, 2012 11:50 pm

Meni, naravno DBZ stoji kao najbolja Anime serija, a i DB filmovi su dobri.Naruta sam gledao ali i nisam neki ogromni fan, takodje mi se svidela anime serija Death Note...vasi omiljeni anime-i?
Nazad na vrh Ići dole
Leko11
Admin
Admin
Leko11


Broj poruka : 349
Points : 1594
Reputacija : 8
Datum upisa : 12.09.2012
Godina : 29
Lokacija : U Paralelnom univerzumu
Raspoloženje : Misteriozno

Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni Anime filmovi/anime serije?   Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Icon_minitimeSub Sep 22, 2012 11:56 pm

Dzoni ::
Meni, naravno DBZ stoji kao najbolja Anime serija, a i DB filmovi su dobri.Naruta sam gledao ali i nisam neki ogromni fan, takodje mi se svidela anime serija Death Note...vasi omiljeni anime-i?
DB/DBZ Tu nemogu da se odlucim. Misim naravno bolji je i ozbiljniji DBZ DB je bas za klince, ali nostalgija......  Very Happy
NAruto je ok ima dobru pricu cak i mozda bolju od DBZ, volim nekad da ga pogledam ali nikako kao DBZ.
Gledao sam i Death note i bleach, mada mi se to ne svidja i ne gledam odavno. Ima jedan horor anime koji sam malo gledao, a on je po vecini anime fanova jedan od najboljih animea. zove se Hellsing. Evo jedan hllsing amv


Poslednji put izmenio Leko11 dana Sub Nov 23, 2013 11:02 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://misterijeforum.serbianforum.info
sabogi
Expert za misterije
Expert za misterije
sabogi


Broj poruka : 176
Points : 1122
Reputacija : 1
Datum upisa : 15.09.2012
Godina : 29
Lokacija : Prdoje
Hobiji : Pletenje Jastuka
Raspoloženje : Drugacije

Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni Anime filmovi/anime serije?   Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Icon_minitimeUto Sep 25, 2012 9:08 am

Naruto Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Dzoni The Destiny
Expert za misterije
Expert za misterije
Dzoni The Destiny


Broj poruka : 101
Points : 296
Reputacija : 5
Datum upisa : 16.09.2012

Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni Anime filmovi/anime serije?   Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Icon_minitimeUto Sep 25, 2012 9:13 am

au koji su ovo demoni pa sta je ovo kakvi su ovo crtani..... ne zna se sta je gore
ne znam bre ljudi sta vi gledate ja sam gledo kao popaja i tako te crtace a od crtanih serija ako su to anime sam gledo bejblejd jedino
Nazad na vrh Ići dole
Leko11
Admin
Admin
Leko11


Broj poruka : 349
Points : 1594
Reputacija : 8
Datum upisa : 12.09.2012
Godina : 29
Lokacija : U Paralelnom univerzumu
Raspoloženje : Misteriozno

Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni Anime filmovi/anime serije?   Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Icon_minitimeSre Sep 26, 2012 1:20 am

ahahha pa to su anime ali nisu svi horor recimo DB i DBZ nisu ni nalik Hellsingu.
A bejbeljd takodje spada u anime. Anime su ti sve japanske crtane serije u kojima se glavni lik sa svojim prijateljima bori protiv zla- to ti je uvek zaplet samo npr u bejblejdu se bore onim blejdovima, u dbz se tuku, u bleach se machuju, u narutu su ninje pa koriste tehnike neke i tako. To su ti jednostavni animei de je zaplet samo borba protiv zla.
A imas i malo slozenije, Death Note ili Hellsing npr tu su malo slozeniji zapleti nije samo tako borba dobra i zla.
i ono sto cesto odlikuje anime jeste ogroman broj epizoda... zbog toga neki odustanu od gledanja
ali vrlo bitno je razdvojiti anime od crtanog filma- jer su to skroz druge stvari Wink
Nazad na vrh Ići dole
https://misterijeforum.serbianforum.info
Dzoni
Admin
Admin
Dzoni


Broj poruka : 239
Points : 825
Reputacija : 3
Datum upisa : 19.09.2012
Lokacija : BG
Raspoloženje : :D

Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni Anime filmovi/anime serije?   Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Icon_minitimeSre Sep 26, 2012 1:32 am

Jeste al' Hellsing je ovaj..malo pretero..
Nazad na vrh Ići dole
Dzoni The Destiny
Expert za misterije
Expert za misterije
Dzoni The Destiny


Broj poruka : 101
Points : 296
Reputacija : 5
Datum upisa : 16.09.2012

Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni Anime filmovi/anime serije?   Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Icon_minitimeSre Sep 26, 2012 6:14 am

ma pretrano krvavo i nenormalno, nijte to dete da gleda.
a ovo dbz sam ukuco pa gledo sam ja to sto nekazete Goku odma. voleo sam gokua al posle sam presdto da gledam kad on poraste bude nekih 100000 likova pa dodje goku sa plavom kosom pa neznam ni ja sta sve bounce
Nazad na vrh Ići dole
Dzoni
Admin
Admin
Dzoni


Broj poruka : 239
Points : 825
Reputacija : 3
Datum upisa : 19.09.2012
Lokacija : BG
Raspoloženje : :D

Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni Anime filmovi/anime serije?   Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Icon_minitimeSre Sep 26, 2012 6:21 am

Dzoni The Destiny ::
ma pretrano krvavo i nenormalno, nijte to dete da gleda.
a ovo dbz sam ukuco pa gledo sam ja to sto nekazete Goku odma. voleo sam gokua al posle sam presdto da gledam kad on poraste bude nekih 100000 likova pa dodje goku sa plavom kosom pa neznam ni ja sta sve bounce

Haha mislis kad postane Super Sajanac Goku...naravno da si voleo Gokua, svi vole Gokua, to je najbolji crtani ikad....a za Hellsing ja nisam fan FILMOVA horora a kamo li animea koji su jos debilniji(ne plasim se al je debilno)..
Nazad na vrh Ići dole
Dzoni The Destiny
Expert za misterije
Expert za misterije
Dzoni The Destiny


Broj poruka : 101
Points : 296
Reputacija : 5
Datum upisa : 16.09.2012

Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni Anime filmovi/anime serije?   Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Icon_minitimeSre Sep 26, 2012 6:30 am

tako je debilno je- ako ocu horor da gledam onda mi je bolje da gledam neki dobar film a ne ove gluposti
Nazad na vrh Ići dole
Dzoni
Admin
Admin
Dzoni


Broj poruka : 239
Points : 825
Reputacija : 3
Datum upisa : 19.09.2012
Lokacija : BG
Raspoloženje : :D

Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni Anime filmovi/anime serije?   Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Icon_minitimeNed Sep 30, 2012 9:52 pm

Evo sad sam opet uzo bleach malo da pogledam da se podsetim, i ovo nije normalno kolko je Ichigo OP, razvali svakog kako stigne...bas ne volim to kad glavni lik je*e sve uzduz i popreko malim prstom...
Nazad na vrh Ići dole
Leko11
Admin
Admin
Leko11


Broj poruka : 349
Points : 1594
Reputacija : 8
Datum upisa : 12.09.2012
Godina : 29
Lokacija : U Paralelnom univerzumu
Raspoloženje : Misteriozno

Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni Anime filmovi/anime serije?   Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Icon_minitimeNed Sep 30, 2012 9:53 pm

da ni ja.
u dbz bre gokua razvale ko konja jedva ih pobedi i to plus uz pomoc drugih
Nazad na vrh Ići dole
https://misterijeforum.serbianforum.info
Dzoni
Admin
Admin
Dzoni


Broj poruka : 239
Points : 825
Reputacija : 3
Datum upisa : 19.09.2012
Lokacija : BG
Raspoloženje : :D

Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni Anime filmovi/anime serije?   Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Icon_minitimeNed Sep 30, 2012 9:59 pm

A u Bleachu Ichigo stoji u mestu i gleda protivnika i onda ga ubije za manje od 2 minuta u 2 udarca....
Nazad na vrh Ići dole
Leko11
Admin
Admin
Leko11


Broj poruka : 349
Points : 1594
Reputacija : 8
Datum upisa : 12.09.2012
Godina : 29
Lokacija : U Paralelnom univerzumu
Raspoloženje : Misteriozno

Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni Anime filmovi/anime serije?   Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Icon_minitimeNed Sep 30, 2012 10:01 pm

ma nikad nisam voleo bleach
nerviraju me i ichigo al jos vise me nervira ona njegova nzm sad kako se zove.
Nazad na vrh Ići dole
https://misterijeforum.serbianforum.info
Dzoni
Admin
Admin
Dzoni


Broj poruka : 239
Points : 825
Reputacija : 3
Datum upisa : 19.09.2012
Lokacija : BG
Raspoloženje : :D

Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni Anime filmovi/anime serije?   Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Icon_minitimeNed Sep 30, 2012 10:02 pm

Nesto na R je bilo...al kako nikad nisi voleo bleach secam se da si mi pre godinu-dve pricao kako si se nalozio na bleach Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Leko11
Admin
Admin
Leko11


Broj poruka : 349
Points : 1594
Reputacija : 8
Datum upisa : 12.09.2012
Godina : 29
Lokacija : U Paralelnom univerzumu
Raspoloženje : Misteriozno

Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni Anime filmovi/anime serije?   Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Icon_minitimeNed Sep 30, 2012 10:03 pm

ne nisam ti to pricao sigurno
ja ga jesam gledao jedno vreme i nije bilo lose ali nikad ga nisam nesto posebno voleo
Nazad na vrh Ići dole
https://misterijeforum.serbianforum.info
~Death Ripper~
Istrazivac Senior
Istrazivac Senior
~Death Ripper~


Broj poruka : 93
Points : 617
Reputacija : 7
Datum upisa : 01.10.2012
Godina : 26

Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni Anime filmovi/anime serije?   Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Icon_minitimeSre Okt 03, 2012 1:11 am

E, dečice, sada ćete da dobijete čas iz animea kad ste se ovako raspisali..XD

Prva stvar koju hoću da naglasim, anime nikako - NIKAKO - nije namenjen samo deci. Žanr koji je Leko opisao se zove shounen (na japanskom 'dečak') i tu se uglavnom glavni junak bori protiv zla i provlače se neke pouke vezane za prijateljstvo itd. Ima mnogo podžanrova shounena i sad neću da zalazim u to. U ovakve animee spadaju DB, Naruto, Bleach itd. Sad, to što ih gledaju i devojčice i matorci, to je druga priča.

Animei namenjeni baš maloj deci su kodomo animei (kodomo - dete) i takvi su npr. Digimon i Pokemon. U njima su glavni likovi deca i, iako ima tuča itd. uvek su dobronamerne, ne proliva se krv, jedini koji će ikada pokušati da te ubiju su zli likovi koji su tako ultimativno zli i čiji se karakter ne razvija uopšte, već predstavljaju samo zlo.

Death Note npr. je seinen i namenjen je starijoj muškoj publici (ovo 'muškoj' je samo klasifikacija, jer 'ženske' animee predstavljaju uglavnom ljubavne priče, drame i komedije). Death Note je klasifikovan kao 18+. Isto tako i Hellsing. Još da dodam za Hellsing da nisam još čula ni jednog anime fana da kaže da je to najbolji anime ikada, manga (strip po kome je pravljen) je odlična, anime je.. pa, prve 3 epizode su okej, a onda su promenili studio. Nego svi obožavaju ovo jezivo čudo sa šeširom, u kaputu i naočarama što kasapi sve naokolo. Ne znam zašto. Prilično je Mary Sue lik i.. okej, zapričala sam se.

Postoje žanrovi kao što su shoujo ('devojčica'), za devojčice, tinejdžerske ljubavne priče itd. Tu sad imaju razne varijacije za mlađe devojčice kao što su mahou shoujo ('magična devojčica') i sentai (žanr u kome se više likova, najčešće 5, čije su moći najjače kada su zajedno, bore protiv zla). Npr. Mew Mew spada u ovaj žanr.

Uglavnom, ono po čemu se animei razlikuju od zapadnjačkih crtanih filmova su samo način crtanja likova i tematika koju obuhvataju. Dok su zapadnjački crtaći samo za decu i poneka komedijica za tinejdžere i sl., Japancima su animei bukvalno kao filmovi i serije nama. Ne razlikuju se ni po broju epizoda, postoje anime filmovi, animei od 4-5 epizoda, od 12-13, od 25 od 2 sezone po 25 i od po više stotina epizoda. Obično se shouneni odužuju na više stotina epizoda jer su jako popularni i profitira se i jer lik ne može, molim lepo, da pobedi zlo u 20 epizoda.

The end of lesson 1.

Sad, ono što sam od početka trebala da napišem. Moj omiljeni anime je Fullmetal Alchemist: Brotherhood. On je, u principu, remake animea Fullmetal Alchemist koji se i emitovao kod nas jedno vreme, ali su se pretrgli s brojem epizoda koje su pustili, mnogo nam je svih 50ak. U svakom slučaju jako poučan anime, ja sam se ježila dok sam ga gledala. Klasificiran je kao shounen i očekivala sam standardne borbe i gluposti, ali u stvari prolazi kroz toliko socijoloških i psiholoških problema današnjice, da ne možeš da poveruješ koliko su ljudi zapravo bolesni. Neko bi rekao da je anime bolestan (naravno, nije ceo takav, ali ima elemente i oni su na mene ostavili najveći utisak) zbog tih par epizoda (prve četiri, pogotovo), ali zapravo je ljudski rod taj koji je bolestan i anime to pokušava da pokaže. Ne znam kako su ovo uspeli da namene deci. Nema jezivih scena, golotinje, nema previše krvi, ali jednostavno previše direktno govori o stvarima o kojima se ne usuđujemo da progovorimo.

Osim FMA: B, volim i Code Geass, slične tematike kao FMA, ali uz to i sci-fi, sa mnogo više akcije i negativcem kao protagonistom, zbog čega je često poređen sa Death Noteom. AnoHana (Ano Hi Mita Hana No Namae o Bokutachi Wa Mada Shiranai) koji govori o prijateljstvu, No. 6, isto sci-fi socijalne tematike, ali sa mnogo manje akcije koji traumira jednako kao FMA (zbog realističnosti, zbog toga što sve to može da se desi u stvarnom svetu koliko je iskvaren).

To bi bilo to od onih baš omiljenih.
Nazad na vrh Ići dole
Dzoni
Admin
Admin
Dzoni


Broj poruka : 239
Points : 825
Reputacija : 3
Datum upisa : 19.09.2012
Lokacija : BG
Raspoloženje : :D

Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni Anime filmovi/anime serije?   Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Icon_minitimeSre Okt 03, 2012 6:45 am

Au pa ti ostavi zid teksta Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Leko11
Admin
Admin
Leko11


Broj poruka : 349
Points : 1594
Reputacija : 8
Datum upisa : 12.09.2012
Godina : 29
Lokacija : U Paralelnom univerzumu
Raspoloženje : Misteriozno

Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni Anime filmovi/anime serije?   Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Icon_minitimeSre Okt 03, 2012 7:08 am

hvala puno na ovom tesktu, nikad sam ne bih ovo potrazio a mislio sam da znam puno o animeu Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
https://misterijeforum.serbianforum.info
~Death Ripper~
Istrazivac Senior
Istrazivac Senior
~Death Ripper~


Broj poruka : 93
Points : 617
Reputacija : 7
Datum upisa : 01.10.2012
Godina : 26

Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni Anime filmovi/anime serije?   Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Icon_minitimeSre Okt 03, 2012 7:29 am

Hahaha što je najgore ja ne znam ništa o animeu u poređenju sa nekim ljudima koje znam.XD Bar nešto produktivno iz moje dosade.XD
Nazad na vrh Ići dole
Leko11
Admin
Admin
Leko11


Broj poruka : 349
Points : 1594
Reputacija : 8
Datum upisa : 12.09.2012
Godina : 29
Lokacija : U Paralelnom univerzumu
Raspoloženje : Misteriozno

Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni Anime filmovi/anime serije?   Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Icon_minitimeSre Okt 03, 2012 7:31 am

e pa i ovo sto ti znas je previse mo meni xD
pogotovo sto nemam nameru da doktoriram anime lol!
Nazad na vrh Ići dole
https://misterijeforum.serbianforum.info
~Death Ripper~
Istrazivac Senior
Istrazivac Senior
~Death Ripper~


Broj poruka : 93
Points : 617
Reputacija : 7
Datum upisa : 01.10.2012
Godina : 26

Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni Anime filmovi/anime serije?   Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Icon_minitimeSre Okt 03, 2012 7:43 am

Mora i to neko.XD Ne znam, meni je zanimljivo. Ja pamtim sve što mi je zanimljivo. Ne znam, tako mi radi mozak. A još sam i radoznala. To je mnogo kul za učenje ovako. Omiljeni Anime filmovi/anime serije? 3956376004
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni Anime filmovi/anime serije?   Omiljeni Anime filmovi/anime serije? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Omiljeni Anime filmovi/anime serije?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Omiljeni auto
» Omiljeni slatkis
» Omiljeni Kanal

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Razno :: Filmovi/Serije-
Skoči na: