/>Vukodlaci-Mistka bica
Dobrodošli na forum o misterijama!
Ukoliko još uvek niste registrovani, učinite to što pre i udjite u svet misterija !
Dobrodošli na forum o misterijama!
Ukoliko još uvek niste registrovani, učinite to što pre i udjite u svet misterija !



 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Vukodlaci-Mistka bica

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Dzoni
Admin
Admin
Dzoni


Broj poruka : 239
Points : 825
Reputacija : 3
Datum upisa : 19.09.2012
Lokacija : BG
Raspoloženje : :D

Vukodlaci-Mistka bica Empty
PočaljiNaslov: Vukodlaci-Mistka bica   Vukodlaci-Mistka bica Icon_minitimeNed Sep 23, 2012 12:01 am

Vukodlaci, ili na engleskom, Werewolf, su ljudi sa specijalnom moci da se pretvore u stvorenje nalik na vuka, kada je pun Mesec


Vukodlaci su mitoloska bica koja, kada je dan izgledaju kao ljudi a kada je pun Mesec pretvore se u velikog vuka...Legenda je da, kada je jedan grcki kralj, Likaon, napravio gozbu u cast Zevsa, Zevs ga je pretvorio u vuka zato sto se gozba sastojala samo iz ljudskog mesa.Vukodlaci su veoma popularni, i cesto su danas prikazani u borbi sa Vampirima.Imaju nadljudsku snagu, velike zube, i veoma su krvolocni.Takodje se veruje da vukodlake jedino moze ubiti srebrni noz, ili nesto srebrno i ostro.


Na vama je hocete li verovati u njih ili ne, ali nema dokaza o njihovom postojanju, kao ni NE postojanju, tako da je APSOLUTNO prepusteno vama.


Vukodlaci-Mistka bica Woflie1


Vukodlaci-Mistka bica Gladiators-v-werewolves-poster


Poslednji put izmenio Dzoni dana Ned Sep 23, 2012 12:15 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Leko11
Admin
Admin
Leko11


Broj poruka : 349
Points : 1594
Reputacija : 8
Datum upisa : 12.09.2012
Godina : 29
Lokacija : U Paralelnom univerzumu
Raspoloženje : Misteriozno

Vukodlaci-Mistka bica Empty
PočaljiNaslov: Re: Vukodlaci-Mistka bica   Vukodlaci-Mistka bica Icon_minitimeNed Sep 23, 2012 12:10 am

u ja oduvek volim vukodlake Very Happy
kao mali sam gledao crtani Bejblejd u kojem su se glavni likovi borili protiv neke 3.- jedan vampir, jedan vukodlak jedan zombi i od tad avolim vukodlake Laughing
nego, da ne spamujem mnogo evo jedne od najcescih legendi o vukodlacima:
Mladic koji putuje dolazi u selo da prenoci za vreme punog meseca. OTkriva da mestani kriju neku tajnu. Nisu preterano gostoljubivi, strahuju od necega cije ime ne smeju da izgovore. IZbegavaju da odgovaraju na pitanja i indirektno mu sapostavaju da treba da ode. On odlucuje da ode, i mestani mu upucuje nejasne poruke: Ne skreci sa puta; Pazi se meseca. Kasnije, na putu putnika napada strasna neman, ali pre nego sto ga rastrgne, mestanin je ubija pucnjem iz puske. Putnik ostaje ziv, ali sa teskim ranama. On uspeva da prezivi rane, ali sledeci put u noci punog meseca pretvara se u cudoviste koje je pola covek-pola vuk i izlazi na put u potrazi za plenom.

PS: Dzoni, pukla ti je prva slicica, ispravi ili stavi neku drugu Smile
Nazad na vrh Ići dole
https://misterijeforum.serbianforum.info
Dzoni
Admin
Admin
Dzoni


Broj poruka : 239
Points : 825
Reputacija : 3
Datum upisa : 19.09.2012
Lokacija : BG
Raspoloženje : :D

Vukodlaci-Mistka bica Empty
PočaljiNaslov: Re: Vukodlaci-Mistka bica   Vukodlaci-Mistka bica Icon_minitimeNed Sep 23, 2012 12:14 am

Leko11 ::
u ja oduvek volim vukodlake Very Happy
kao mali sam gledao crtani Bejblejd u kojem su se glavni likovi borili protiv neke 3.- jedan vampir, jedan vukodlak jedan zombi i od tad avolim vukodlake Laughing
nego, da ne spamujem mnogo evo jedne od najcescih legendi o vukodlacima:
Mladic koji putuje dolazi u selo da prenoci za vreme punog meseca. OTkriva da mestani kriju neku tajnu. Nisu preterano gostoljubivi, strahuju od necega cije ime ne smeju da izgovore. IZbegavaju da odgovaraju na pitanja i indirektno mu sapostavaju da treba da ode. On odlucuje da ode, i mestani mu upucuje nejasne poruke: Ne skreci sa puta; Pazi se meseca. Kasnije, na putu putnika napada strasna neman, ali pre nego sto ga rastrgne, mestanin je ubija pucnjem iz puske. Putnik ostaje ziv, ali sa teskim ranama. On uspeva da prezivi rane, ali sledeci put u noci punog meseca pretvara se u cudoviste koje je pola covek-pola vuk i izlazi na put u potrazi za plenom.

PS: Dzoni, pukla ti je prva slicica, ispravi ili stavi neku drugu Smile

To je kod tebe neki error brate...slicica je normalna

Edit evo puce i meni zamenio sam
Nazad na vrh Ići dole
~Death Ripper~
Istrazivac Senior
Istrazivac Senior
~Death Ripper~


Broj poruka : 93
Points : 617
Reputacija : 7
Datum upisa : 01.10.2012
Godina : 26

Vukodlaci-Mistka bica Empty
PočaljiNaslov: Re: Vukodlaci-Mistka bica   Vukodlaci-Mistka bica Icon_minitimeUto Okt 02, 2012 1:19 am

Meni je najinteresantniji mit o nastanku vukodlaka i vampira. Ono da su postojala dva brata (jedan se zvao William valjda) i da je jednog ujeo slepi miš, a drugog vuk i da su onda postali vukodlak i vampir i počeli da šire svoje klanove, a onda su se posvađali oko nečega i zato se svi njihovi potomci bore. Ne sećam se tačno kako je išlo. Prvi put sam to videla u Underworld sagi, ali sam posle naletela da stvarno postoji legenda o tome.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vukodlaci-Mistka bica Empty
PočaljiNaslov: Re: Vukodlaci-Mistka bica   Vukodlaci-Mistka bica Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Vukodlaci-Mistka bica
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Misterije Sveta :: Misteriozna bića-
Skoči na: