/>Misterija o vampirima
Dobrodošli na forum o misterijama!
Ukoliko još uvek niste registrovani, učinite to što pre i udjite u svet misterija !
Dobrodošli na forum o misterijama!
Ukoliko još uvek niste registrovani, učinite to što pre i udjite u svet misterija !



 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Misterija o vampirima

Ići dole 
+5
~Death Ripper~
Zoki
Leko11
Dzoni
sabogi
9 posters
AutorPoruka
sabogi
Expert za misterije
Expert za misterije
sabogi


Broj poruka : 176
Points : 1122
Reputacija : 1
Datum upisa : 15.09.2012
Godina : 29
Lokacija : Prdoje
Hobiji : Pletenje Jastuka
Raspoloženje : Drugacije

Misterija o vampirima Empty
PočaljiNaslov: Misterija o vampirima   Misterija o vampirima Icon_minitimeNed Sep 23, 2012 9:48 am

Vampir je mitološko biće koje je nastalo u slovenskoj mitologiji, posebno na Balkanu i u Ukrajini. Vampirom se smatra duh umrlog ili leš koga je oživeo zao duh ili đavo. Na sliku povratnika-vampira koji pije ili sisa krv možda su uticale i grčke Lamije.Vampir je jedina reč iz srpskog jezika koja je opšteprihvaćena u svim svetskim jezicima.

Misterija o vampirima 123827

Misterija o vampirima 200px-Vampyr_ill_artlibre_jnl
Nazad na vrh Ići dole
Dzoni
Admin
Admin
Dzoni


Broj poruka : 239
Points : 825
Reputacija : 3
Datum upisa : 19.09.2012
Lokacija : BG
Raspoloženje : :D

Misterija o vampirima Empty
PočaljiNaslov: Re: Misterija o vampirima   Misterija o vampirima Icon_minitimePon Sep 24, 2012 3:43 am

Ja ne verujem u vampire(ko uopste veruje u njih?) ali da dodam da su danas cesto prikazani u sukobu sa vukodlacima..takodje vampire "jedino" moze ubiti(ili vratiti u mrtve), drveni kolac u srce.
Nazad na vrh Ići dole
Leko11
Admin
Admin
Leko11


Broj poruka : 349
Points : 1594
Reputacija : 8
Datum upisa : 12.09.2012
Godina : 29
Lokacija : U Paralelnom univerzumu
Raspoloženje : Misteriozno

Misterija o vampirima Empty
PočaljiNaslov: Re: Misterija o vampirima   Misterija o vampirima Icon_minitimePon Sep 24, 2012 4:08 am

Dzoni ::
Ja ne verujem u vampire(ko uopste veruje u njih?) ali da dodam da su danas cesto prikazani u sukobu sa vukodlacima..takodje vampire "jedino" moze ubiti(ili vratiti u mrtve), drveni kolac u srce.
vampiri su deo slovenske balkanske mitoligje, kao sto su recimo kiklopi deo grcke mitologije. Ja licno ne verujem da postoje ali se onjima toliko pise i prica da kao da postoje Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://misterijeforum.serbianforum.info
Zoki
Istrazivac
Istrazivac
Zoki


Broj poruka : 37
Points : 184
Reputacija : 1
Datum upisa : 22.09.2012

Misterija o vampirima Empty
PočaljiNaslov: Re: Misterija o vampirima   Misterija o vampirima Icon_minitimeUto Sep 25, 2012 7:51 am

mitologija je zasnovana na pričama to je fakat...ali ne treba sve odbaciti kao neistinu
Nazad na vrh Ići dole
http://zoki61.do-goo.net/
~Death Ripper~
Istrazivac Senior
Istrazivac Senior
~Death Ripper~


Broj poruka : 93
Points : 617
Reputacija : 7
Datum upisa : 01.10.2012
Godina : 26

Misterija o vampirima Empty
PočaljiNaslov: Re: Misterija o vampirima   Misterija o vampirima Icon_minitimeUto Okt 02, 2012 1:11 am

To jeste, Zoki, ali je ovoj priči jasno poreklo. Ne onaj naš jadni seljak Pera što je navodno bio prvi vampir, nego Drakula. On je bio takav tiranin da me ne bi čudilo i da je pio krv.XD U svakom slučaju, narod je imao potrebu da sve te grozote objasni nečim neljudskim, nečim osim bolesnog uma i eto. Inače, mnogo toga je moglo da dovede do širenja ovog verovanja. U manje higejnskim uslovima krvarenje desni je bilo često i, pošto sam ga i ja imala jedno vreme, zaista ume da izgleda kao da si pio krv, a najčešće se javlja iznad očnjaka. A i desi se da su nečiji očnjaci zašiljeniji i.. pa, znate već sujevernu balkansku sredinu tog vremena.

Džoni, jeste nenormalno verovati u njih, ali postoje stvarno poremećeni ljudi (posebno tinejdžerke). Žao mi je što ću vas zgroziti za ceo dan, ali jedna likuša je pila svoju menstrualnu krv verujući da je vampir. Posle toga je počela da je stavlja u dečkove obroke da bi i njega 'preobratila'. Neću da idem dalje, ali imam još odvratnih činjenica o tim popularnim verovanjima. silent
Nazad na vrh Ići dole
Dzoni
Admin
Admin
Dzoni


Broj poruka : 239
Points : 825
Reputacija : 3
Datum upisa : 19.09.2012
Lokacija : BG
Raspoloženje : :D

Misterija o vampirima Empty
PočaljiNaslov: Re: Misterija o vampirima   Misterija o vampirima Icon_minitimeUto Okt 02, 2012 7:12 am

affraid Boze budale.....al' ja sam cuo da su mislili da je Drakula pio krv jer je posle smrti svoje zene trazio da mu donesu hleb da umace u njenu krv...bolesno al' sam tako cuo...
Nazad na vrh Ići dole
BoksshaLilith
Novajlija
Novajlija
BoksshaLilith


Broj poruka : 9
Points : 135
Reputacija : 0
Datum upisa : 10.10.2012
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Misterija o vampirima Empty
PočaljiNaslov: Re: Misterija o vampirima   Misterija o vampirima Icon_minitimeSre Okt 10, 2012 4:52 am

Vampiri su oduvek moj fetiš,obožavam priče o njima i sama pišem o njima.

Moram da prokomentarišem Drakulu koga ste pomenuli.
Originalni čovek sa tim imenom je Vlad III ili Vlad Ţepeș.I on nipošto nije bio vampir.
Bio je poznat kao izrazito surov čovek i ratnik i to je sve.
Razlog zbog koga ga svi povezuju sa vampirima je taj što je Bram Stoker iskoristio njegovo ime za svog književnog lika,za kog mu je poslužio i kao inspiracija,ali ne samo on već i Erzsébet Báthory koja je opet povezana sa Vladom.
Bio je pripadnik Viteškog reda Zmaja,"Societas Draconistrarum",odakle i potiče ime Dracul.

Kao veliki obožavalac vampira,naježim se svaki put kada neko pomene Vlada kao vampira.
A dosta ljudi zaboravlja recimo Erzsébet koja za razliku od njega zaista jeste pila krv i uživala u tome.


Nazad na vrh Ići dole
Anonimni Cofi
Expert za misterije
Expert za misterije
Anonimni Cofi


Broj poruka : 120
Points : 535
Reputacija : -10
Datum upisa : 20.09.2012
Godina : 25
Lokacija : Mlecni put, Suncev sistem, Zemlja
Hobiji : Sve
Raspoloženje : Ovakvo

Misterija o vampirima Empty
PočaljiNaslov: Re: Misterija o vampirima   Misterija o vampirima Icon_minitimePon Okt 15, 2012 7:10 pm

Ja neverujem da vampiri postoje,ali se bas interesujem za njih Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Bloodline
Novajlija
Novajlija
Bloodline


Broj poruka : 6
Points : 30
Reputacija : 0
Datum upisa : 23.12.2012
Godina : 25
Lokacija : Vene
Raspoloženje : Krvavo

Misterija o vampirima Empty
PočaljiNaslov: Re: Misterija o vampirima   Misterija o vampirima Icon_minitimeSre Dec 26, 2012 12:58 am

Mene su vampiri oduvek fascinirali.cak sam cuo da jedan 16stogodisnak iz japana uopste nema zube, samo 2 ogromna ocnjaka na mestu sekutica pale
Nazad na vrh Ići dole
Cezar
Novajlija
Novajlija



Broj poruka : 16
Points : 75
Reputacija : 1
Datum upisa : 14.11.2013

Misterija o vampirima Empty
PočaljiNaslov: Re: Misterija o vampirima   Misterija o vampirima Icon_minitimeČet Nov 14, 2013 4:54 am

Ja verujem u vampire! Oni sigurno postoje ali oni izlaze samo u dalekim krajevima koji su udaljeni od ljudi jer ih se plase. ja sam se uvek plasio prica o vampirima affraid affraid 
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Misterija o vampirima Empty
PočaljiNaslov: Re: Misterija o vampirima   Misterija o vampirima Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Misterija o vampirima
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Misterija o čuvenom Bigfutu
» Misterija Meri Selset

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Misterije Sveta :: Misteriozna bića-
Skoči na: