/>Sveti Pokrov
Dobrodošli na forum o misterijama!
Ukoliko još uvek niste registrovani, učinite to što pre i udjite u svet misterija !
Dobrodošli na forum o misterijama!
Ukoliko još uvek niste registrovani, učinite to što pre i udjite u svet misterija !



 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Sveti Pokrov

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Dzoni
Admin
Admin
Dzoni


Broj poruka : 239
Points : 825
Reputacija : 3
Datum upisa : 19.09.2012
Lokacija : BG
Raspoloženje : :D

Sveti Pokrov Empty
PočaljiNaslov: Sveti Pokrov   Sveti Pokrov Icon_minitimeSub Sep 22, 2012 10:46 pm

Misterija Svetog Pokrova...Sveti Pokrov je pokrov u koji je zamotano telo Isusa Hrista posle raspeca.Pokrov se cuva u Torinu, i takodje je znan kao Torinski Pokrov.


Sveti Pokrov je blago Hriscanskih vernika.Veruje se da je, posle raspeca Isusa Hrista, Josif iz Arimateje doneo ovaj pokrov i uvio telo Isusa u njega.Prema legendi - kada je to ucinio, Isusovom krvlju je na tom pokrovu oslikan njegov lik.Cak se prica da su Templari, ratnici, cak prenosili Pokrov sa poseda na posed kako bi ga iskopirali, da bi imali lik samog Isusa kada se mole.Takodje sam negde procitao, mada su verovatno gluposti, da postoji Bratstvo Svetog Pokrova i da su se oni zakleli da ce ga cuvati..zauvek.Rezultati istrazivanja su, medjutim, dokazali da je najcuvaniji Pokrov - Falsifikat.Jos uvek se ne zna da li je neki od njih ORIGINAL...


Sveti Pokrov Shroud_positive_negative_compare



Na vama je da li cete verovati u autenticnost Pokrova i lika Isusa na njemu.Ja, licno, verujem da je to prevara i da je neko jednostavno napravio sliku Isusa koja izgleda realno.
Nazad na vrh Ići dole
Leko11
Admin
Admin
Leko11


Broj poruka : 349
Points : 1594
Reputacija : 8
Datum upisa : 12.09.2012
Godina : 29
Lokacija : U Paralelnom univerzumu
Raspoloženje : Misteriozno

Sveti Pokrov Empty
PočaljiNaslov: Re: Sveti Pokrov   Sveti Pokrov Icon_minitimeSub Sep 22, 2012 11:11 pm

Vrlo zanimljiva misterija.....
Evo jos jedne zanimljivosti o ovome sto sam procitao:
Po analizi platna neki naucnici dosli su do pretpostavke da su tragovi na pokrovu nastali usled energestske eksplozije! Neki hriscani to uzimaju za dokaz Isusovog vaskrsnuca. Takodje, analizom polena na pokrovu, pronasli su cestice iz Italije, Francuske, Mrtvog mora i Palestine. A posto znamo da je isus sahranjen na podrucju Mrtvog mora, to moze da bude dokaz za autenticnost pokrova. Medjutim ipak nemozemo biti 100% sigurni jer se polen moze prenositi vetrom....
NA kraju svega, ipak ostaje verovati ili neverovati...

PS. ODlicno napravljena tema Wink
Nazad na vrh Ići dole
https://misterijeforum.serbianforum.info
Dzoni
Admin
Admin
Dzoni


Broj poruka : 239
Points : 825
Reputacija : 3
Datum upisa : 19.09.2012
Lokacija : BG
Raspoloženje : :D

Sveti Pokrov Empty
PočaljiNaslov: Re: Sveti Pokrov   Sveti Pokrov Icon_minitimeSub Sep 22, 2012 11:22 pm

Leko11 ::
Vrlo zanimljiva misterija.....
Evo jos jedne zanimljivosti o ovome sto sam procitao:
Po analizi platna neki naucnici dosli su do pretpostavke da su tragovi na pokrovu nastali usled energestske eksplozije! Neki hriscani to uzimaju za dokaz Isusovog vaskrsnuca. Takodje, analizom polena na pokrovu, pronasli su cestice iz Italije, Francuske, Mrtvog mora i Palestine. A posto znamo da je isus sahranjen na podrucju Mrtvog mora, to moze da bude dokaz za autenticnost pokrova. Medjutim ipak nemozemo biti 100% sigurni jer se polen moze prenositi vetrom....
NA kraju svega, ipak ostaje verovati ili neverovati...

PS. ODlicno napravljena tema Wink

Hvala, hvala...nego, na platnu su radili C-14 test.To je merenje radioaktivnog izotopa..nema ni veze, to je "naucni dokaz" da platno NIJE autenticno, a sto se tice cestica, to moze da bude ono sto sam napisao o templarima.Takodje da dodam, Pokrov je bio u posedu Cara Balduina u francuskoj, a on ga je, posto je bio siromasan, prodao Templarima, koji su ga pomerali iz zemlje u zemlju na svoje posede.To sam bar procitao...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sveti Pokrov Empty
PočaljiNaslov: Re: Sveti Pokrov   Sveti Pokrov Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sveti Pokrov
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Sveti Gral

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Misterije Sveta :: Misterije Hrišćanstva-
Skoči na: