/>Uskršnje ostrvo
Dobrodošli na forum o misterijama!
Ukoliko još uvek niste registrovani, učinite to što pre i udjite u svet misterija !
Dobrodošli na forum o misterijama!
Ukoliko još uvek niste registrovani, učinite to što pre i udjite u svet misterija !



 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Uskršnje ostrvo

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
sabogi
Expert za misterije
Expert za misterije
sabogi


Broj poruka : 176
Points : 1122
Reputacija : 1
Datum upisa : 15.09.2012
Godina : 29
Lokacija : Prdoje
Hobiji : Pletenje Jastuka
Raspoloženje : Drugacije

Uskršnje ostrvo Empty
PočaljiNaslov: Uskršnje ostrvo   Uskršnje ostrvo Icon_minitimeUto Sep 25, 2012 7:46 am

Dobro poznate statue Uskršnjeg ostrva, "Rapa Nuia" i dalje ostaju misterija za istraživače. Visoke su preko 15 metara, ali niko ne zna ni ko ih je sagradio, ni zašto ih je taj neko sagradio, niti kako ih je dovukao tu gde su sada, ali tu se ne završava spisak misterija.

Jedna od teorija je da je na ovom ostrvu u južnom Pacifiku koje sada pripada Čileu nekada davno postojala civilizacija, ali da su pojeli sve što se moglo pojesti i da su se onda odselili ili bili istrebljeni od strane strane civilizacije.

Uskršnje ostrvo Uskrsnja_ostrva

Nazad na vrh Ići dole
Leko11
Admin
Admin
Leko11


Broj poruka : 349
Points : 1594
Reputacija : 8
Datum upisa : 12.09.2012
Godina : 29
Lokacija : U Paralelnom univerzumu
Raspoloženje : Misteriozno

Uskršnje ostrvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Uskršnje ostrvo   Uskršnje ostrvo Icon_minitimeUto Sep 25, 2012 7:47 am

uf sto ja volim ovakve misterije Very Happy
ja mislim da je to sagradila stara civilizacija. Ali ja sam od onih koji veruju da su prastari ljudi bili mnoogo napredniji nego ssto mi danas mislimo.......
Nazad na vrh Ići dole
https://misterijeforum.serbianforum.info
sabogi
Expert za misterije
Expert za misterije
sabogi


Broj poruka : 176
Points : 1122
Reputacija : 1
Datum upisa : 15.09.2012
Godina : 29
Lokacija : Prdoje
Hobiji : Pletenje Jastuka
Raspoloženje : Drugacije

Uskršnje ostrvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Uskršnje ostrvo   Uskršnje ostrvo Icon_minitimeUto Sep 25, 2012 7:49 am

da ali i dalje ostaje misterija kako su prastari ljudi sagradili ovakve gradjevine.
Nazad na vrh Ići dole
Zoki
Istrazivac
Istrazivac
Zoki


Broj poruka : 37
Points : 184
Reputacija : 1
Datum upisa : 22.09.2012

Uskršnje ostrvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Uskršnje ostrvo   Uskršnje ostrvo Icon_minitimeUto Sep 25, 2012 7:49 am

ja sam gledao na nacional geografi o ovom ostrvu i to skoro bejaše,interesantno je bilo kazivanje spikera
Nazad na vrh Ići dole
http://zoki61.do-goo.net/
Leko11
Admin
Admin
Leko11


Broj poruka : 349
Points : 1594
Reputacija : 8
Datum upisa : 12.09.2012
Godina : 29
Lokacija : U Paralelnom univerzumu
Raspoloženje : Misteriozno

Uskršnje ostrvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Uskršnje ostrvo   Uskršnje ostrvo Icon_minitimeUto Sep 25, 2012 7:56 am

uf sad mi zao sto sam to propustio, obicno takve emisije ne propustam Very Happy
a Sabogi, pa ja kazem da su oni bili razvijeniji nego sto mislimo, mozda su imali neku primitivniju dizalicu ili tako nesto... sve jedno ostaje neresena misterija.......
Nazad na vrh Ići dole
https://misterijeforum.serbianforum.info
villa99
Istrazivac
Istrazivac
villa99


Broj poruka : 46
Points : 409
Reputacija : 3
Datum upisa : 01.10.2012

Uskršnje ostrvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Uskršnje ostrvo   Uskršnje ostrvo Icon_minitimeUto Okt 02, 2012 7:58 am

to je isto kao i za stounhedz neznamo kako su ljudi podigli kamenje tesko preko 6 tona Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question
Nazad na vrh Ići dole
~Death Ripper~
Istrazivac Senior
Istrazivac Senior
~Death Ripper~


Broj poruka : 93
Points : 617
Reputacija : 7
Datum upisa : 01.10.2012
Godina : 26

Uskršnje ostrvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Uskršnje ostrvo   Uskršnje ostrvo Icon_minitimeUto Okt 02, 2012 8:33 am

Može neko da smanji sliku ili da je stavi u spoiler, nervira me..XP

Inače, ja od kad sam videla Rimske tvorevine oko Đerdapa, ne čudim se više ničemu što su drevne civilizacije izgradile, osim piramidama. Lik je 'ladno u drugom veku izgdadio most preko Dunava od nas pa do Rumunije. U DRUGOM VEKU. A to je kilometrima široko i duboko.

Nego, da se vratim ja na temu, ko još misli da je ovo bilo neko mesto za neke drevne religijske obrede? Baš mi tako deluje, tadašnja umetnost je i bila usmerena na takve stvari, stvarno bi me čudilo da su ove figure neko humanističko delo. Možda je tamo zatrpana neka stara kultura koju još nismo otkrili.
Nazad na vrh Ići dole
Leko11
Admin
Admin
Leko11


Broj poruka : 349
Points : 1594
Reputacija : 8
Datum upisa : 12.09.2012
Godina : 29
Lokacija : U Paralelnom univerzumu
Raspoloženje : Misteriozno

Uskršnje ostrvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Uskršnje ostrvo   Uskršnje ostrvo Icon_minitimeUto Okt 02, 2012 8:37 am

Vrlo moguce, slazem se.
i da, sredicu slikicu Razz
Nazad na vrh Ići dole
https://misterijeforum.serbianforum.info
Sponsored content





Uskršnje ostrvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Uskršnje ostrvo   Uskršnje ostrvo Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Uskršnje ostrvo
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» OStrvo Lutaka
» Mitsko slovensko ostrvo Bujan

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Misterije Sveta :: Neobična mesta-
Skoči na: